REPORTY AKCÍ 

    

                                                        PŘIPRAVUJEME DALŠÍ REPORTY

 

                                                   REPORT S PROSTŘEDNÍ MÍLE  2019 V PLZNI

9.8.2019

 Ráno jsme si naplánovali sraz na 8:30 na OMV na výpadovce na Vídeň s plánovanou panikou na 9:00. Všichni byli asi nedočkavý, protože standardně jsem mezi prvními, ale skoro všichni dorazili na půl. Vidět, že "panika" se dostala už všem pod kůži ))). medveď naplánoval cestu tak, aby jsme se vyhli hlavním tahům a dálnicím, což bylo supr. Cesta nám odsípala jedna radost s malými zastávkami na kafe, cígo a jídlo. Do Park Hotelu v Plzni jsme dorazili kolem 17:00, ubytovali jsme se, rychlá sprcha a hurá do pivnice na Spilce. Samozřejmě jsme si museli dát co jiného jako Plzeň, která byla výborná. Pohoda, pokec s klukama a holkama z ostatních chapterů, trochu toho tance a odjezd svozovým autobusem na Hotel, kde pokračovala volná; zábava. Někdo skončil ráno ve tři ..., prostě se musí hájit Brněnské barvy ...

 10.8.2019

 Na sobotu byla naplánovaná vyjížďka / Spanilá jízda, ale počasí nám moc nepřálo. Jelikož ti, co hájili brněnské barvy den před tím, tak měli nějaký ten zbytkáček, tak nemohli vyrazit na jízdu, ale několik našich členů vyrazilo navzdory počasí na vyjížďku (viz.foto), někteří si pospali, aby večer měli dostatek energie a někteří doplňovali hladinku. Prostě, každý si našel nějakou tu zábavu a nějak zabíjel čas do večera. Odpoledne jsme srazili v hotelové restauraci stoly a společně jsme poseděli a připravili se na večerní akci, která proběhla ve velkém sálu. Před samotným zahájením akce jsme obsadili dovolím si říct v největším počtu fotokoutek a myslím  že fotky HOG Brno jsou ty nejlepší . Následně byl vylosován vítěz charitativní akce, který si odveze obraz Ivana Mládka "Pepa Harley v důchoďáku". Director HOG Praha si převzal putovní pohár od Bredoka, čím potvrdil organizaci Prostřední míle 2020. Následuje volná zábava u některých v prostorách hotelové chodby, kde byl zřízen provizorní bar.

 11.8.2019

 Snídaně byla vydatná, museli jsme se posílit před odjezdem, nakolik nás čekal delší trip do Brna. Pomalu jsme se sešli na parkovišti a odjezd v 9:30 směr Morava. Medveď opět nezklamal a některé úseky jsme si opravdu užívali, nebyl to jen rychlý přesun domů, ale plnohodnotná "zážitková" jízda. Do Brna jsme dojeli v cca 17:00 a rozchod domů.

 

Chtěl bych touhle cestou poděkovat Bredokovi za organizaci akce a držíme palce HOG Praha, aby se jim akce povedla se vším všudy. Těšíme se taky na První míli 2020, kterou organizujeme společně s HOG Plzeň.

 

Jozef "Dodo" Vlasáč

Director HOG Brno Chapter

                                                         Prostřední míle Prešov 2018 

Den první:

V pátek 3.8. jsme se Brněnská skupina potkala na OMV u Avionu a vyrazili jsme na hraniční přechod u Holíče na Slovensku, kde nás už čekal Medvěd a dorazil ještě Stáňa. Celkem jsme se sešli v počtu 16 mašin, což bylo supr. Medvěd naplánoval cestu tak, aby vyhovovala všem a zkombinoval hezké úseky na okrajových cestách až po rychlé úseky na dálnici. Přestávku jsme si dali na Salaši u Brusna, kde jsme si dali klasicky Bryndzové halušky a následně směr Prešov přes Podbrezovou na Poprad.

Dorazili jsme v cca 17:00, všichni v pořádku a trochu unaveni, pivečko, sprcha a v 19:30 jsme měli zabezpečený odvoz do PKO (pro neznalé Park Kultury a Oddychu), kde na nás už čekali hostesky z Jack Daniels s přípitkem na zahájení akce.

Musím říct, že tak jako je zvykem u všech akcí pořádaných Prešovem, bylo postaráno o jídlo, pití a zábavu. Celkem se akce účastnilo přes 400 lidí. Jinak, husarským kouskem ze strany pořadatelů bylo uzavření dálnice od Žiliny do Prešova pro skupinu, která vyrážela ze Žiliny. Jednou se možná taky pokusíme podat žádost na uzavření D1 )) Postupně jsme se vrátili na ubytovnu od půlnoci, nakolik na další den nás čekala "Spanilá jízda" do Bardějovských lázní. 

Den druhý:

Ráno se některým vstávalo hůř, někomu líp, dali jsme snídani a v 11:00 byla zahájena spanilá jízda. Mašin bylo do zbláznění, ale jak jsem psal organizátoři zabezpečili plynulý průjezd Prešovem až do Bardějova. V lázních jsme si dali krátkou pauzičku na kafe a v 13:30 jsme vyrazili na jídlo do nedaleké restaurace, kde na nás čekalo občerstvení. Jelikož bylo horko, Petr naplánoval pro nás Brňáky koupání na nedaleké přehradě Domaša a výlet na Duklu (Údolí smrti). Všichni jsme se vrátili v pohodě večer v cca 18:00, opět pivečko, sprcha a v 19:30 odvoz do PKO, kde proběhlo odevzdání putovního poháru pro Plzeň, která bude organizovat Prostřední míli příští rok (2019). Následně zábava, nějaké to popíjení a postupně jsme se vytratili na ubytovnu, vyspat se před cestou domů.

Den třetí:

Ráno v Neděli byl naplánován odjezd v 9:00, povedlo se a vyrážíme směr Poprad, cestou jsme se mohli pokochat krásou Vysokých Tater, a z Popradu to Medvěd vzal přes Čertovicu směrem na Banskou Bystricu. U Brusna opět tradiční halušky na Salaši a směr Banská Bystrica Prievidza, Trenčín, Uherský Brod. Za Uherským Brodem jsme se rozloučili a postupně rozešli každý svým směrem.

Velké poděkování Prešovu, za super akci a taky Medvědovi za perfektně naplánovanou cestu.

Kolama na zemi Jozef Dodo Vlasáč Director HOG Brno

                                           2018 trip 4.  2.6  Výlet s H.O.G Ostrava za Luckou Bílou

                                                                 

                                                                  REPORTÁŽ TV PRIMA

                                                      2018 trip 3.   26.5  Brynzové halušky


Tuhle akci jsme zorganizovali spontánně, cca dva týdny před odjezdem. Původně jsme plánovali vyrazit do Martina, ale Vlado Praženka z HOG Prešov nám doporučil Těrchovou, kde vaří prý ty nejlepší halušky. Tak jsme do toho šli, dali jsme si spicha v HD Brno na 8:00 a vyrazili jsme směr Slovensko. V 11:00 nás už čekal Peťo "Medvěd" Hatala spolu s Rudou Fraňkem na benzině v Drietome, krátké osvěžení a směr Těrchová. Peťa vynechal dálnici a vzal to po bočních cestách. Narazili jsme na uzávěrku u vodní nádrže Nosice (jinak krásné místo), ale Peťa využil svůj šarm a pustili nás dál. V Těrchová jsme byli v cca 13:30, zaparkovali jsme mašiny a okoštovali kapustnici a halušky. Myslím, že všichni byli spokojeni, bylo to supr. V cca 15:00 jsme vyrazili zpátky domů, přes Makov po české (Moravské) straně hranic s přestávkou v Luhačovicích na "zmrzku" a kafe. Poseděli jsme asi hodinku, nasedli a v 19:30 jsme byli v Brně. 
  
Dík všem za účast Dodo  

                                                                  2018 trip 2.   1.Míle

Přišel dlouho očekávaný den 1. Míle 2018. Původní plán byl zorganizovat akci pro cca 12 členů, ale oslovili jsme naše kolegy z Bratislavy, Prešova, Ostravy a Hradce Králové a den za dnem nám přibývalo zájemců až jsme nakonec skončili na 62 lidech. Peter (Medvěd) se perfektně zhostil organizace 1. Míle a měl z rostoucího počtu zájemců někdy velkou hlavu, ale v tom pozitivním slova smyslu.  
  
Od 10:00 v sobotu 14.4. jsme se začali scházet před prodejnou HD až nakonec dorazilo 25 mašin.

Zdeněk připravil kafíčko, vodu, Medvěd dal krátkou instruktáž a v 11:00 jsme vyrazili do restaurace Sahara na oběd. Měli jsme dost času na pohodový oběd, žádný stres a v 14:00 vyrážíme na místo setkání s Bratislavákama a Prešovskými kamarády na ČP Eurobit nedaleko Hrušek. Suma sumárum se nás dostavilo celkem 59 mašin ! Paráda na první míli ! 
  
Vyrážíme v 16:00 do Bořetic kde nás už čeká občerstvení ve formě Piva, Vína a jiných poživin jako kachnička a později raut. Zábava se rozběhla rychle a trvala do rána (někteří to potáhli do rána 4:30). Celý čas nám hrála perfektní živá hudba všechno co nám viděli na očích. 
  
Ráno kafíčko, balení a postupně rozchod od 10:00. 
  
Super akce, děkujeme Peťo. 

 

 

 

                                                        2018 trip 1.Návštěva HOG Hradec

 

Před 3 týdny jsme byli pozváni na akci organizovanou HOG Hradec Králové. Bohužel to bylo tak trochu narychlo, ale nakolik by bylo neslušné odmítnout a počasí se jevilo jako ideální pro první jízdu tenhle rok, přemluvil jsem Stáňu a vyrazili jsme. V sobotu nebylo nejideálnější počasí ale šlo to (Chci poděkovat taky Zdeňkovi Honigovi za zapůjčení mašiny), ze Stáňou jsme se potkali v Moravské Třebové v 14:00 a vyrazili jsme do Police u Dobrušky. Stáňa jak víme miluje dálnice a hlavní tahy, tak jsme to vzali po okrajových cestách a cestičkách, byla to super vyjížďka. Do Dobrušky jsme dorazili v 16:30, dali jsme sprchu a vyrazili jsme na steak do hospody. Večer hudba, víno, pivo..., výtečná zábava cca do půlnoci.

V neděli jsme očekávali hezké počasí, ale vzbudili jsme se do chladného a větrného rána a vypadalo to na déšť. Vyrazili jsme po snídani v 10:00 a naštěstí nás déšť nezastihl. Byla docela kosa, ale čím jsme se víc blížili k Brno bylo tepleji a tepleji. V Moravské Třebové jsme natankovali, vydali jsme se směrem na Letovice přes Křenovice a užili si ještě nedělní dopoledne na mašinách.

Pro mně skvělá první jízda tenhle rok a poděkování HOG Hradec Králové (speciálně Zdeňce Kocourkové) za pozvání.

 

"Dodo"   FOTO ZDE